Wkładki ortopedyczne

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL

For English version click here: ICB Orthotics

Kiedy potrzebujesz wkładek ortopedycznych:
– gdy pojawiają się dolegliwości wynikające z nieprawidłowego obciążania stóp: bóle w obrębie stopy, deformacje, bolesne ostrogi piętowe.
– gdy pacjent odczuwa bóle w wyższych partiach ciała, np. kolanach, biodrach, kręgosłupie. Nieprawidłowe ustawienie stopy bardzo często jest przyczyną schorzeń w stawach położonych wyżej.
– gdy trzeba zastosować podparcie w celu wyrównania długości kończyn dolnych. Różnice w długości nóg wpływają na ustawienie miednicy i kręgosłupa.

Dlaczego warto wybrać termoplastyczne wkładki ICB MEDICAL:
– wkładka ICB MEDICAL jest termoformowalna na całej swej powierzchni, co daje możliwość dokładnego dopasowania do stopy, w zależności od potrzeb.

 – istnieje możliwość wielokrotnej zmiany kształtu wkładki, co umożliwia np korekcję etapową (np w celu ochrony stawów kolanowych), lub dalszą terapię wkładką po uzyskaniu wstępnych efektów (np po wizycie kontrolnej)

– opatentowana przez ICB MEDICAL podwójna gęstość – wkładki w różnych miejscach powierzchni mają rożną twardość – tam gdzie wymagane jest wsparcie, materiał jest bardziej gęsty (sztywniejszy), w innych miejscach gdzie gdzie niezbędny jest komfort, materiał ma mniejszą gęstość (jest bardziej miękki, komfortowy).

 – możliwość doboru wkładki powlekanej z zewnątrz tkaniną (np do półbutów), w 2/3 długości (np do balerinek), specjalnych do damskich butów na obcasach, sportowych dla aktywnych, czy specjalnych dla dzieci, czy bardzo miękkich – komfortowych dla osób starszych lub tego wymagających.

Termoplastyczne wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL (termo-formowalne ortezy stopy ICB MEDICAL) oparte są na opatentowanym systemie  DUAL DENSITY TECHNOLOGY (Technologia Podwójnej Gęstości). Ta wyjątkowa technologia, oprócz uznanych na świecie właściwości terapeutycznych i użytkowych, umożliwia właściwe dopasowanie wkładki do stopy pacjenta w kilka minut podczas jednej wizyty.

Termoplastyczny materiał z „pamięcią”, z którego wykonane są wkładki ortopedyczne ICB MEDICAL, umożliwia dokonanie korekcji i jej oceny bezpośrednio po wykonaniu. W przypadku niezadowalającego efektu, mamy możliwość ponownego rozgrzania wkładki i ponownej korekcji. Materiał umożliwia również korekcję etapową. (np podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta wykonuję część zamierzonej korekcji docelowej, a następnie, np. po 3 miesiącach, na tej samej wkładce ustawia stopę do pełnej zamierzonej korekcji).

Cena: 250 zł

For English version click here: ICB Orthotics